| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 9 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Row Spacing: | - |
| Length - Overall Pin: | 0.673" (17.094mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.154" (3.912mm) |
| Length - Stack Height: | 0.394" (10.000mm) |
| Length - Tail: | 0.125" (3.175mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-10-09-T-S-290-070Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 353 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-440-335Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-450-060Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-595-060Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.26000 |
![]() |
HW-08-13-T-S-520-110Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 347 $1.26000 |
![]() |
HW-08-13-TM-S-520-110Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 347 $1.26000 |
![]() |
TW-08-12-T-S-750-120Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 336 $1.26000 |
![]() |
TW-09-06-T-S-400-175Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 334 $1.26000 |
![]() |
TW-09-06-T-S-435-050Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 334 $1.26000 |
![]() |
TW-09-06-T-S-470-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 9POS |
In Stock: 334 $1.26000 |