| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 14 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.630" (16.002mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.145" (3.683mm) |
| Length - Stack Height: | 0.375" (9.525mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-07-15-T-D-410Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 445 $1.20000 |
![]() |
DW-07-15-T-D-435Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 445 $1.20000 |
![]() |
DW-07-15-T-D-391Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK .100" 14POS |
In Stock: 445 $1.20000 |
![]() |
DW-07-13-L-S-246Samtec, Inc. |
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 439 $1.20000 |
![]() |
DW-07-13-L-S-600Samtec, Inc. |
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 439 $1.20000 |
![]() |
DW-07-13-L-S-748Samtec, Inc. |
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 439 $1.20000 |
![]() |
TW-03-07-LM-D-408-136Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 410 $1.20000 |
![]() |
TW-03-07-LM-D-470-110Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 410 $1.20000 |
![]() |
TW-03-07-LM-D-480-136Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 410 $1.20000 |
![]() |
DW-03-20-G-D-826Samtec, Inc. |
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 398 $1.20000 |