DW-05-19-T-D-950
DW-05-19-T-D-950
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
DW-05-19-T-D-950
Description
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
InStock
251
Part Status:Active
Number of Positions:10
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height:0.950" (24.130mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)