| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Flex Stack, DW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 10 |
| Pitch: | 0.100" (2.54mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.100" (2.54mm) |
| Length - Overall Pin: | 1.030" (26.162mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.220" (5.588mm) |
| Length - Stack Height: | 0.700" (17.780mm) |
| Length - Tail: | 0.110" (2.794mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
DW-09-15-L-S-377Samtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 377 $1.17000 |
DW-10-07-L-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 377 $1.17000 |
|
![]() |
DW-10-07-L-S-235Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 377 $1.17000 |
![]() |
DW-05-12-T-D-800-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 376 $1.17000 |
![]() |
TW-08-07-TM-S-590-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.17000 |
![]() |
TW-08-07-T-S-590-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.17000 |
![]() |
HW-08-12-T-S-765-150Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 347 $1.17000 |
![]() |
HW-08-12-T-S-787-121Samtec, Inc. |
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 347 $1.17000 |
![]() |
TW-08-07-T-S-618-068Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 336 $1.17000 |
![]() |
TW-10-01-T-S-120-100Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 10POS |
In Stock: 334 $1.17000 |