| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Number of Positions: | 12 |
| Pitch: | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Rows: | 2 |
| Row Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Length - Overall Pin: | 0.323" (8.204mm) |
| Length - Post (Mating): | 0.108" (2.743mm) |
| Length - Stack Height: | 0.150" (3.810mm) |
| Length - Tail: | 0.065" (1.651mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination: | Solder |
| Contact Finish - Post (Mating): | Tin |
| Contact Finish Thickness - Post (Mating): | - |
| Color: | Black |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TW-06-01-T-D-150-070Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 12POS |
In Stock: 425 $1.17000 |
![]() |
TW-03-06-LM-D-315-180Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 6POS |
In Stock: 410 $1.17000 |
![]() |
HW-07-07-T-D-230-070Samtec, Inc. |
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 396 $1.17000 |
![]() |
DW-05-12-T-D-700-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 382 $1.17000 |
![]() |
DW-09-15-L-S-377Samtec, Inc. |
CONN HDR 9POS 0.1 STACK T/H GOLD |
In Stock: 377 $1.17000 |
DW-10-07-L-S-200Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 377 $1.17000 |
|
![]() |
DW-10-07-L-S-235Samtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H |
In Stock: 377 $1.17000 |
![]() |
DW-05-12-T-D-800-LLSamtec, Inc. |
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN |
In Stock: 376 $1.17000 |
![]() |
TW-08-07-TM-S-590-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.17000 |
![]() |
TW-08-07-T-S-590-080Samtec, Inc. |
CONN BRD STACK 2.00 8POS |
In Stock: 351 $1.17000 |