| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UXY |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 3300 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 24mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 135°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 135°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 4.448 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 5.93 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.634" (41.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
B41858C0277M000TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C0277M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C0397M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C3398M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C3568M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
B41858C6687M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
B41858C6827M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C8687M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
B41858C9187M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
B41858C9277M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |