| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B41858 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 270 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 80 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 468mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.009 A @ 100 kHz |
| Impedance: | 159 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
B41858C0397M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C3398M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C3568M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
B41858C6687M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
B41858C6827M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858C8687M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
B41858C9187M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
B41858C9277M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858D4338M002TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41858D5228M004TDK EPCOS |
CAP ALUM RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |