| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TZV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Discontinued at Digi-Key |
| Capacitance: | 1500 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 8000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.846" (21.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
450CXW12MEFR8X30Rubycon |
CAP ALUM 12UF 20% 450V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEU-FC2A1R0HPanasonic |
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
224CKR050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
474CKR050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
B41821F8686M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41821F8107M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41821F9336M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
B41851B5227M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41851F8107M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43851G2106M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |