| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FC |
| Package: | Cut Tape (CT)Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 9.8 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 7.5 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
224CKR050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
474CKR050MCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V T/H |
In Stock: 0 $0.00000 |
B41821F8686M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41821F8107M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
B41821F9336M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
B41851B5227M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41851F8107M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B43851G2106M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 10UF 20% 200V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41851F7227M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
B41851K4477M000TDK EPCOS |
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |