| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 138 AML |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 6.8Ohm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 74 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 1.9 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia x 0.500" L (6.30mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAL213966339E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320101Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 100UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320101E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 100UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320108Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320108E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320109Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320151Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320151E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320158Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1.5UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |