| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 139 CLL |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 59 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | 3.7 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.563" L x 0.244" W (14.30mm x 6.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.272" (6.90mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.563" L x 0.244" W (14.30mm x 6.20mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MAL212320101Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 100UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320101E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 100UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320108Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320108E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320109Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320109E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 10UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320151Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320151E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 150UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320158Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1.5UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MAL212320158E3Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric |
CAP ALUM 1.5UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |