| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bag |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6300 µF |
| Tolerance: | -10%, +75% |
| Voltage - Rated: | 63 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | - |
| Package / Case: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
3186GN302T450AHA2Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3000UF 450V SCREW |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
520C891M500AF2BCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 890UF 20% 500V |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
E92F351VSN331MR40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E92F351VSN471MR50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E92F351VSN681MR65TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E92F351VSN561MA40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E92F351VSN681MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E92F351VND102MA65TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E92F351VND122MA80TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1200UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
E92F351VND182MAA0TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1800UF 20% 350V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |