| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.181" (30.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMM251VND152MA40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM251VND471MA20WUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $3.44505 |
![]() |
ESMM251VSN122MR45SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $4.03410 |
![]() |
ESMM251VSN152MA40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $5.04000 |
![]() |
ESMM251VSN152MA40WUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $5.07360 |
![]() |
ESMM251VSN471MR25WUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $3.03030 |
![]() |
ESMM251VSN681MQ40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $2.96310 |
![]() |
ESMM251VSN681MR30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM350VNN273MA45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM350VNN562MQ25TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |