| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.13Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 1.18 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.77 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.866" (22.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMM201VSN222MA45WUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $5.27520 |
![]() |
ESMM201VSN332MA63TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM201VSN681MQ30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM250VNN333MR50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM250VNN473MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM250VSN153MR30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $2.80510 |
![]() |
ESMM251VND152MA40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM251VND471MA20WUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $3.44505 |
![]() |
ESMM251VSN122MR45SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $4.03410 |
![]() |
ESMM251VSN152MA40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $5.04000 |