| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4400 µF |
| Tolerance: | -10%, +30% |
| Voltage - Rated: | 180 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.031" (77.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMM201VND222MB40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM201VNN152MR45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM201VSD222MA45SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $5.71200 |
![]() |
ESMM201VSN102MA30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $3.39150 |
![]() |
ESMM201VSN102MQ40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $2.96310 |
![]() |
ESMM201VSN102MQ40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM201VSN122MA30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $3.65925 |
![]() |
ESMM201VSN182MA40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $4.48560 |
![]() |
ESMM201VSN182MR50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
ESMM201VSN221MP20SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $1.70005 |