| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.13Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 1.55 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 2.2165 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMH451VSN331MA40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $4.10550 |
![]() |
ESMH451VSN331MR50SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $3.85560 |
![]() |
ESMH451VSN331MR50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH451VSN561MA63TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH451VSN820MQ25SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.10890 |
![]() |
ESMH451VSN821MA55TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH500VND393MB80TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH500VNN103MA30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH500VNN103MA35SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $3.08805 |
![]() |
ESMH500VNN103MR45SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $2.96310 |