| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 820 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 303mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.77 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 5.3911 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.984" (25.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.575" Dia (40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.559" (65.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - 5 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMH451VRT681MB40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 450V RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH451VRT681MB50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 450V RAD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMH451VSN101MQ25SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.23180 |
![]() |
ESMH451VSN101MQ25WUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.25225 |
![]() |
ESMH451VSN121MQ30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.41605 |
![]() |
ESMH451VSN181MQ40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.94840 |
![]() |
ESMH451VSN221MR40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $3.01665 |
![]() |
ESMH451VSN331MA40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $4.10550 |
![]() |
ESMH451VSN331MR50SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $3.85560 |
![]() |
ESMH451VSN331MR50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |