| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 2.3Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 62 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.248" (6.30mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MZA50VC221MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MVE10VC221MF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE16VC10RMD55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE16VC47RMF55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVA35VC4R7MD55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVA35VC10RMD55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE10VC102MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE10VC471MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE10VC331MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE10VC151MF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |