| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVY |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 95 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 1.8 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVY35VC47RMF55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY35VC33RMF55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
MZA6.3VC47RMD61TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MVY50VC331MK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY50VC68RMH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY50VC101MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY50VC221MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY63VC221MK14TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY63VC101MK14TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY50VC33RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |