| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVY |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 63 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 500 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 190 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.531" (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVY63VC101MK14TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY50VC33RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY100VC68RMK14TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY100VC101MK14TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
MZA6.3VC22RMD61TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MVY50VC47RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY50VC22RMF55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY35VC68RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY35VC471MK14TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY35VC101MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |