| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TS-HC |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 829mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 900 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047" (52.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EET-HC2W331DFPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1HP333HAPanasonic |
CAP ALUM 33000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1HP473HAPanasonic |
CAP ALUM 47000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1HP563HAPanasonic |
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1HP683HAPanasonic |
CAP ALUM 68000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1HP823HAPanasonic |
CAP ALUM 82000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KP183HAPanasonic |
CAP ALUM 18000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KP223HAPanasonic |
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KP273HAPanasonic |
CAP ALUM 27000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KP333HAPanasonic |
CAP ALUM 33000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |