| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T-UP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 27000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 80 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 15mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 12.33 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 14.18 A @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.984" (25.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.969" Dia (50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.150" (80.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In - 5 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECE-P1KP333HAPanasonic |
CAP ALUM 33000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KP393HAPanasonic |
CAP ALUM 39000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2AP103HAPanasonic |
CAP ALUM 10000UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2AP153HAPanasonic |
CAP ALUM 15000UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2AP183HAPanasonic |
CAP ALUM 18000UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2AP223HAPanasonic |
CAP ALUM 22000UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2AP273HAPanasonic |
CAP ALUM 27000UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2DP392HAPanasonic |
CAP ALUM 3900UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2DP472HAPanasonic |
CAP ALUM 4700UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2DP562HAPanasonic |
CAP ALUM 5600UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |