| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T-HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 8200 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 200 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 28mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 9.56 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 13.38 A @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.984" (25.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.969" Dia (50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 4.134" (105.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In - 5 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECE-P2EA222HAPanasonic |
CAP ALUM 2200UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2EA272HXPanasonic |
CAP ALUM 2700UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2EA332HAPanasonic |
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2EA392HAPanasonic |
CAP ALUM 3900UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2EA432HAPanasonic |
CAP ALUM 4300UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2EA472HXPanasonic |
CAP ALUM 4700UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2EA562HAPanasonic |
CAP ALUM 5600UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2GA102HAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2GA122HAPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2GA152HAPanasonic |
CAP ALUM 1500UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |