| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T-HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1500 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 400 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 122mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 5.22 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 7.308 A @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.984" (25.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.969" Dia (50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 3.150" (80.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In - 5 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECE-P2GA162HAPanasonic |
CAP ALUM 1600UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2GA182HXPanasonic |
CAP ALUM 1800UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2GA222HAPanasonic |
CAP ALUM 2200UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2WA821HXPanasonic |
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2WA102HAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2WA122HAPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2WA152HAPanasonic |
CAP ALUM 1500UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2WA182HAPanasonic |
CAP ALUM 1800UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-HC2D102CFPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-HC2D122CFPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |