| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 12 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 20.4 mA @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.118" Dia (3.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.130" L x 0.130" W (3.30mm x 3.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EEE-1HA0R1SRPanasonic |
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
EEE-1HA220UPPanasonic |
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
EEE-1HAR22SRPanasonic |
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HAR33SRPanasonic |
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HAR47SRPanasonic |
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HS010SRPanasonic |
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HS0R1SRPanasonic |
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HS2R2SRPanasonic |
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HSR22SRPanasonic |
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HSR47SRPanasonic |
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |