| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 1 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1.7 mA @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.213" (5.40mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
EEE-1HA220UPPanasonic |
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
EEE-1HAR22SRPanasonic |
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HAR33SRPanasonic |
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HAR47SRPanasonic |
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HS010SRPanasonic |
CAP ALUM 1UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HS0R1SRPanasonic |
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HS2R2SRPanasonic |
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HSR22SRPanasonic |
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1HSR47SRPanasonic |
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-1JA100PPanasonic |
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |