EKMH100VSN333MQ45T
EKMH100VSN333MQ45T
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
EKMH100VSN333MQ45T
Description
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP
Part Status:Obsolete
Capacitance:33000 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:10 V
ESR (Equivalent Series Resistance):25mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Applications:General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:3.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:3.564 A @ 100 kHz
Impedance:-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)
Size / Dimension:1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max):1.772" (45.00mm)