| Type | Description |
|---|---|
| Series: | KMH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 38mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 2.54 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 2.7432 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.000" Dia (25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.378" (35.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EKMH100VSN273MQ40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN333MQ45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN333MR35TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN393MR40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN393MR45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN473MR45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN563MR50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN563MA40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH100VSN683MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EKMH160VSN682MP25TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 16V SNAP |
In Stock: 0 $2.55000 |