| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 19mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 5.33 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 5.7564 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.969" (50.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ESMH350VSN223MA45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN392MP35TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN392MQ30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3900UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $2.62000 |
|
ESMH500VSN472MQ35TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN562MP45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN682MP50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN682MR35TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN822MQ50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN822MR40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH500VSN123MA40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 12000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |