| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Alchip™- MVY |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 24 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 60 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 3 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EMVY6R3ADA101MF55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.12749 |
|
EMVY6R3ADA471MHA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.27796 |
|
EMVY6R3ADA681MHA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.28160 |
|
EMVY6R3ARA222MKE0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.83820 |
|
EMVY6R3GDA222MLH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $1.68166 |
|
EMVY6R3GDA332MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $1.80413 |
|
EMVY6R3GDA472MLN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.29512 |
|
EMVY6R3GDA472MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $1.81800 |
|
EMVY6R3GDA682MLN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $1.94040 |
|
EMVY6R3GDA682MMN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.04900 |