| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Alchip™- MVE |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 30 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EMVE100ADA330ME55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.08778 |
|
EMVE100ADA470MF55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.09196 |
|
EMVE100ADA151MF80GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.15246 |
|
EMVE100ADA331MHA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.30724 |
|
EMVE100ADA471MHA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.30724 |
|
EMVE100ADA102MJA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.38016 |
|
EMVE100ARA222MKG5SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $1.36060 |
|
EMVE100GDA222MLH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $2.01663 |
|
EMVE100GDA332MLH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $2.20937 |
|
EMVE100GDA332MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $2.29513 |