| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Alchip™- MVE |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 340 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EMVE6R3ADA102MJA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.38016 |
|
EMVE6R3ARA222MKE0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $1.03620 |
|
EMVE6R3GDA222MLH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.59543 |
|
EMVE6R3ARA332MKG5SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $1.39755 |
|
EMVE6R3GDA332MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.27373 |
|
EMVE6R3GDA472MLN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.87432 |
|
EMVE6R3GDA472MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.31660 |
|
EMVE6R3GDA682MLN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.98152 |
|
EMVE6R3GDA682MMN0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $2.53110 |
|
EMVE100ADA220ME55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.08778 |