| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FK |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 80 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 60 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 2.4 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EET-UQ2W331EAPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2EP682HAPanasonic |
CAP ALUM 6800UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D102CAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D102DAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D102EAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D122DAPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D122EAPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D152EAPanasonic |
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D182EAPanasonic |
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D222EAPanasonic |
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |