| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TS-UQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 603mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 2.01 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 2.814 A @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.181" (30.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECE-P2EP682HAPanasonic |
CAP ALUM 6800UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D102CAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D102DAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D102EAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D122DAPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D122EAPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D152EAPanasonic |
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D182EAPanasonic |
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D222EAPanasonic |
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-ED2D271BAPanasonic |
CAP ALUM 270UF 20% 200V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |