| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TS-UP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1500 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 80 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 177mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 2.26 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 2.599 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.984" (25.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECO-S1KP182BAPanasonic |
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP182CAPanasonic |
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP222BAPanasonic |
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP222DAPanasonic |
CAP ALUM 2200UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP272BAPanasonic |
CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP272DAPanasonic |
CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP332BAPanasonic |
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP332DAPanasonic |
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP392CAPanasonic |
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECO-S1KP392DAPanasonic |
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |