| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 3.579545 MHz |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 140 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.083" (2.10mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MA-306 25.0000M-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 14.31818M-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 16.0000M-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 25.0000M-C0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 8.0000M-C0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-156 32.7680KA-A5:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-206 32.7680KA-A0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-206 32.7680KA-A0: ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-206 32.7680KA-A3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-206 32.7680KA-A3:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |