| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC-206 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency: | 32.768 kHz |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 12.5pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 55 kOhms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 5.08mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC-206 32.7680KA-A5:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-206 32.7680KA-A5:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
603-25-150JA4IRenesas Electronics America |
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
603-38.88-7JA4IRenesas Electronics America |
CRYSTAL 38.8800MHZ 12PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
603-40-48JA4IRenesas Electronics America |
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
603-25-173JA4IRenesas Electronics America |
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
603-25-150JA4I8Renesas Electronics America |
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
603-38.88-7JA4I8Renesas Electronics America |
CRYSTAL 38.8800MHZ 12PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
603-40-48JA4I8Renesas Electronics America |
CRYSTAL 40.0000MHZ 12PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
7M10072001TXC Corporation |
CRYSTAL 10.0000MHZ 9PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |