| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-128 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 25 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±30ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.020" (0.50mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
FA-128 25.0000MF15Y-C3Epson |
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 25.0000MA20U-G3Epson |
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 40.0000MB-K3Epson |
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238V 13.0000MA20U-K3Epson |
CRYSTAL 13.0000MHZ 10PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 32.7680K-AC5Epson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 32.7680K-AG3Epson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 32.7680K-AG5Epson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 69.0000KA-AG5Epson |
CRYSTAL 69.0000KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-306 20.0000M-G3:ROHSEpson |
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-306 32.7680M-B3:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |