| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FC-255 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency: | 32.768 kHz |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 7pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 65 kOhms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
FC-255 32.7680K-AG5Epson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 69.0000KA-AG5Epson |
CRYSTAL 69.0000KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-306 20.0000M-G3:ROHSEpson |
CRYSTAL 20.0000MHZ 20PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-306 32.7680M-B3:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 10.0000M-G3:ROHSEpson |
CRYSTAL 10.0000MHZ 20PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 11.0592M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 12.0000M-G3:ROHSEpson |
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.3180M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.3180MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456M50X-K3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |