| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.047 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZH475K050CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.13750 |
![]() |
TAZG335K050CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.13750 |
![]() |
TAZF225M050CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.13750 |
![]() |
TAZF155K050CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 400 $11.13750 |
![]() |
TAZA104K050CBLB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.13750 |
![]() |
TBJA155K025LBLB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.13750 |
![]() |
TBJE336K025LSLB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.13750 |
![]() |
TAZF225K050CBSB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 400 $11.13750 |
![]() |
TAZA104M050CBLB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.13750 |
T513D156K035BH61107505KEMET |
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917 |
In Stock: 0 $11.14074 |