| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T513 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | D |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | B (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZV157K016LBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14080 |
![]() |
TAZV227K016LBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14080 |
![]() |
TBJB156K016LRLB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |
![]() |
TBJA335K016LRLB0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |
![]() |
TBJA226K006LRLB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |
![]() |
TBJA475K016LRLB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |
![]() |
TBJA156K010LRDB0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |
![]() |
TBJA106K010LRLB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |
![]() |
TBJA106K010LRLB0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |
![]() |
TBJA106K010LRLB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.14383 |