| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T97 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3226 (8066 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.260" W (8.00mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | H |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-6198/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 5% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.97250 |
![]() |
THJE107K016AJNVElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.98020 |
![]() |
TBJA105K025CRLB0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.98212 |
![]() |
TBJA105K025CRLB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.98212 |
![]() |
TBJB155K025CRLB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.98213 |
![]() |
CWR06FC105MMVishay / Sprague |
CAP TANT 1UF 20% 10V 1005 |
In Stock: 0 $10.98240 |
![]() |
TBJU476M035JBLZ0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.98240 |
![]() |
M39003/01-6213/98Vishay / Sprague |
CAP TANT 4.7UF 5% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.98900 |
13008-060KESA/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 35V 2924 |
In Stock: 0 $10.98900 |
|
13008-060MESA/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 35V 2924 |
In Stock: 0 $10.98900 |