| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.7 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3Ohm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.185" Dia x 0.185" L (4.70mm x 4.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T95R336K035LSALVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 35V 2824 |
In Stock: 0 $10.88780 |
|
![]() |
T95R336K035LSASVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 35V 2824 |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
T95R336M035LSASVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 35V 2824 |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE477M010LRSB0923Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE477M010LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJV477K010LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE477K010LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE477M010LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJV337K010LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE107M016LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |