| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 280mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJE477M010LRSB0923Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE477M010LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJV477K010LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE477K010LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE477M010LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJV337K010LRSB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
TBJE107M016LRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.88780 |
![]() |
M39003/01-2248Vishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.89000 |
![]() |
M39003/01-2248HVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 20% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.89000 |
![]() |
M39003/01-2262Vishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.89000 |