| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 13008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 220mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2924 (7360 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJC106K025CSSB0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84737 |
![]() |
TBJC685K025CSSB0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84737 |
![]() |
TBJC685K025CSSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84737 |
![]() |
TBJC106K025CSSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84737 |
![]() |
TBJA105K025CRSB0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84738 |
![]() |
TBJB335K025CRSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84738 |
![]() |
TBJA105K025CRSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84738 |
![]() |
TBJB335K025CRSB0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.84738 |
150D683X9075A2TVishay / Sprague |
CAP TANT 0.068UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $10.84875 |
|
![]() |
TAZH685K035CRLB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.85546 |