| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
T95R336K035LZASVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 35V 2824 |
In Stock: 0 $10.53360 |
![]() |
T95R336M035LZASVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 35V 2824 |
In Stock: 0 $10.53360 |
13008-080KESZVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 63V 2917 |
In Stock: 0 $10.53360 |
|
13008-080MESZVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 63V 2917 |
In Stock: 0 $10.53360 |
|
![]() |
TAZH476K020LWSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.54232 |
![]() |
TAZH476J020LWSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.54232 |
![]() |
TAZH476K020LWSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.54232 |
![]() |
TAZH226J020LWSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.54232 |
![]() |
TAZV107K020LBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.54240 |
![]() |
TAZG156J020LWSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.54240 |