| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 75 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | D (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
13008-042KESZVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 20V 3226 |
In Stock: 0 $10.41150 |
|
13008-042KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 20V 3226 |
In Stock: 0 $10.41150 |
|
13008-042MESZVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 20V 3226 |
In Stock: 0 $10.41150 |
|
13008-042MESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 20V 3226 |
In Stock: 0 $10.41150 |
|
![]() |
TBJB335K035CSSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.41390 |
13008-010KESB/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 3017 |
In Stock: 0 $10.41656 |
|
13008-010KESC/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 6.3V 3017 |
In Stock: 0 $10.41656 |
|
13008-010MESB/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 3017 |
In Stock: 0 $10.41656 |
|
13008-010MESC/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 6.3V 3017 |
In Stock: 0 $10.41656 |
|
![]() |
TBJC336K016CRSB0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.41656 |