| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 150D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8.2 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 60 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
150D825X0075R2BE3Vishay / Sprague |
CAP TANT 8.2UF 20% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13760 |
|
![]() |
T95R336K035EABLVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 35V 2824 |
In Stock: 0 $10.13858 |
![]() |
M39003/01-2619/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5005/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5006/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5014/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5015/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5016/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5023/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5024/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |