| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T95 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 200mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2824 (7260 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.150" (3.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2619/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 18UF 10% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5005/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 150UF 5% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5006/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5014/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 82UF 5% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5015/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5016/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 120UF 5% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5023/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 56UF 5% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5024/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 5% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5035/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |
![]() |
M39003/01-5036/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $10.13860 |