| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, T97 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3024 (7660 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
13008-002KESAVishay / Sprague |
CAP TANT 680UF 10% 4V 3017 |
In Stock: 0 $9.84600 |
|
13008-002MESAVishay / Sprague |
CAP TANT 680UF 20% 4V 3017 |
In Stock: 0 $9.84600 |
|
![]() |
TBJV226M050CBLZ0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85600 |
![]() |
TBJE227K010LSLB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85875 |
![]() |
TAZF335K035CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85875 |
![]() |
TBJB226K016LBLB0000Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.85875 |
![]() |
TAZH226K020LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86062 |
![]() |
TAZG226M020LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86062 |
![]() |
TAZH476K015CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86700 |
![]() |
TAZF106K015CBSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $9.86700 |